+38 063 376 79 82
Світ навколо

Примарні сітки та примарна рибалка

Знаєте, що може бути страшніше за будинки з привидами та жахливі історії про привиди? Покинуті рибальські снасті залишені, щоб провести вічність в океані та знищувати дикий світ морської природи!

Риба потрапила до сітки

Море та океан завжди були джерелом харчування для людства. І основним ресурсом була риба. Яку у промислових масштабах ловлять не вудкою, а сітями. Які часто губляться, псуються чи рвуться.

Сети на дне океана

Для збільшення терміну служби сіток, натуральні матеріали типу конопель, льону або сизалю (мали малий час існування, доволі швидко розкладалися у воді) замінили на синтетичні матеріали (процес заміни почався в 60-х роках минулого століття). В основному це нейлон, поліпропілен та поліетилен. Але довголіття матеріалу зіграло не на руку екології, сучасні сітки з тієї чи іншої причини, опинившись на дні океану, розкладатимуться 400-600 років.

Сети на дне океана

І протягом усього свого життя, дрейфуючи за течією або валяючись на дні, вони безжально і безглуздо ловитимуть і вбиватимуть усіх, хто в них потрапить.

скелеты рыб на дне в сети

В небезпеці тільки риба?

Найстрашніше що в сітки-примари потрапляють не тільки маленькі рибки.

Акула в сети
Часто примарні сітки отримують досить великий улов: акули, черепахи, краби та інші морські тварини.
черепаха попала в сети

Сумно, але навіть великим морським тваринам не вдається вибратися з цієї пастки. Морські свині, тюлені, морські котики бачать у сітках заплутаних рибок (їжу) і інстинктивно прямувати до них, як на приманку і самі стають жертвою сіток.

Морская свинка в призрачных сетях

Морські свині це не милі домашні гризуни, це тварина вагою в 50-60 кг із сімейства ссавців, представник ряду китоподібні.

Дельфин попал в призрачные сети

Морські свині потрапляють у примарні сітки через спосіб орієнтування, ці дрібні кити використовують ехолокацію, як кажани. Але сітки зроблені з надто тонкого нейлону, який відбиває дуже слабку луну, що робить сітку невидимою для кита.

Кит в призрачных сетях

З цих же причин у сітки потрапляють більші кити, дельфіни та косатки.

Кошолот в призрачных сетях

Хто ще страждає від примарних сіток

Тут можна обійтися без слів, просто подивіться фотографії.

Тюлень попал в сети

Тюлень

морской котик в призрачных сетях

Дитинча морського котика

щенок морского котика в сетях

Морський лев із нашийником із сітки

морской котик с сетью на шее

Морські птахі теж не захіщені 

Птица погибла изза сетей

Безжальна статистика

  • Відповідно до World Animal Protection (WAP, WSPA, Всесвітнього товариства захисту тварин) щороку понад 136 000 китів, дельфінів, тюленів та черепах потрапляють у примарні снасті.
  • За 30% зниження популяції деяких риб несе відповідальність примарна риболовля.
  • Втрата спорядження вчетверо частіше призводить до загибелі морських тварин, ніж інші форми морського сміття разом узяті.
  • Понад 70% макропластику (великих пластикових шматочків) в океані пов’язане з рибальством.
  • Розкладання сіток може зайняти понад 600 років 344 видам тварин загрожує потрапляння до сітки
  • З них 161 вид це ссавці, черепахи, кити та морські птахи.
Акула в призрачных сетях

Масштаби лиха

За оцінками, щороку до наших океанів потрапляє близько 640 000 тонн (180 000 заповнених автобусів) примарного спорядження — більше однієї тонни щохвилини.

На 2020 рік у світовому океані 80 мільйонів (80 000 000) тонн пластикових відходів. З цього числа від 30 до 50% становлять примарне спорядження.

загрязнение океана покрышками

Ще однією проблемою примарних сіток є мікропластик. Сітки згодом розкладаються і дрібні частки потрапляють у воду, де риби приймають його за їжу та їдять. Вже у 2/3 всіх видів риб Північно-Східної Атлантики мають частинки мікропластику у шлунках. 10% мікропластика у світовому океані потрапляють із сіток, а потім через риб у харчові ланцюги, можливо мікропластик і у вашому організмі.

попадание пластика в организм рыб
Відтворити відео про Ghost gear Призрачные сети

Як врятувати світ?

У вересні 2015 року Всесвітня організація захисту тварин створила Глобальну ініціативу з примарного спорядження (GGGI), щоб оприлюднити цю проблему.

Зараз у деяких країнах навіть ухвалюються закони щодо утилізації рибальських сіток, але основне навантаження на порятунок світу лягло на плечі різних некомерційних організацій та фондів. Які досить успішно намагаються врятувати планету виловлюючи сітки.

спасение черепахи

Альтернативні матеріали спорядження та практики. Використовувати біорозкладні матеріали для сіток, а також використовувати GPS або інші системи трекінгу снастей.

спасаем океан
Відтворити відео

Рибальські сітки часто виготовляються із високоякісного пластику, щоб забезпечити достатню надійність та міцність, що дає можливість використовувати їх у подальшій переробленню. Такі громадські організації, як Healthy Seas, допомагають об’єднати проєкт зі збирання сіток із виробниками волокна для повторного використання цих матеріалів. З таких перероблених снастей компанія Zhyva робить купальники, легінси та багато якісного спортивного одягу.

slide_4

Приєднуйтесь до розмови

ACCOUNT
Список бажань
Login
Create an account

На вашу електронну пошту буде надіслано посилання для встановлення пароля.

Ваши личные данные будут использоваться для упрощения вашей работы с сайтом, управления доступом к вашей учётной записи и для других целей, описанных в нашей політика конфіденційності.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Кошик 0