+38 063 376 79 82
Lifestyle

ECONYL® – характеристики та екологічність

Econyl – це тканина з регенерованого нейлону, вперше створена ​​італійським виробником текстилю Aquafil у 2011 році. Це інноваційний матеріал, що сприяє екологічному розвитку текстильної та швейної промисловості.

Econyl – це екологічно чисте перероблене волокно нейлону, виготовлене виключно з регенерованої сировини, такої як обрізки тканини, килимові покриття, рибальські сітки, промисловий пластик виловлений в океані.

Класичний нейлон є синтетичним текстилем, виготовленим із пластикових полімерів на нафтовій основі. На даний час це дуже універсальний матеріал, який використовується в багатьох областях, включаючи тканини для одягу, є однією з найпопулярніших синтетичних тканин після поліестеру.

Виробництво нейлону (поліаміду) дуже дешеве в порівнянні з натуральними волокнами, але воно не екологічно чисте.

Світове виробництво нейлону продовжує зростати та катастрофічно впливає на природу, тварин та людей. Так само як більшість тканин, що використовуються в індустрії моди, не є екологічно чистими.

Індустрія моди є одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища у світі, в основному через відсутність інновацій, що дозволяють зробити тканини більш екологічними.

Тільки дуже невелика частина ресурсів, що використовуються світовою текстильною та швейною промисловістю, є відновлюваною. І лише дуже небагато модних брендів і дизайнерів використовують перероблені тканини з регенерованих волокон.

На щастя, нейлон можна практично нескінченно переробляти. Його можна переробити, відтворити, переформувати та знову зробити новим для створення нових продуктів без необхідності використання нових ресурсів.

Aquafil має більш ніж 30-річний досвід переробки нейлону, що призвело до розробки замкнутого процесу Econyl у 2011 році. Це високоякісна та міцна тканина з упором на екологічність.

Рух за екологічну моду набирає обертів. Дедалі більше споживачів дізнаються про катастрофічні соціальні та екологічні наслідки швейної промисловості.

Підвищення обізнаності про навколишнє середовище спонукає людей вимагати, щоб бренди та роздрібні продавці покращували свої методи забезпечення стійкості та прозорості, що підштовхує виробників текстилю до інновацій та розробки більш екологічних тканин.

Що таке Еконіл

Leggings Pockets black

Матеріал Econyl є переробленою тканиною з нейлону, виготовленою з постіндустріальних пластикових відходів, старих килимів, килимів, текстильних відходів, вживаного одягу, рибальських сіток та переробленого морського сміття.

Це інноваційний та технологічно просунутий матеріал, виготовлений з використанням спеціального замкнутого виробничого процесу. Регенероване нейлонове волокно Econyl є високоякісним, таким же міцним, довговічним та гнучким, як класичний нейлон з нафти.

З моменту свого відкриття у 1930-х роках нейлон завоював увесь світ і сьогодні знаходить багато застосувань. Він використовується в основному для колготок і панчіх, але також часто зустрічається в наметах, мотузках, шинах, ременях безпеки, спальних мішках, шторах, тенісних ракетках та багато іншого.

Тканина Econyl від Aquafil використовується в текстильній та швейній промисловості багатьма модними брендами та дизайнерами. Регенеровані нейлонові волокна вплітаються в тканини для створення флісу, кругового трикотажу, пальто, светрів, спортивного одягу, купальних костюмів, панчішно-шкарпеткових виробів, взуття, домашнього одягу, спідньої білизни та аксесуарів.

Незважаючи на те, що його можна використовувати окремо, Econyl також змішують з іншими натуральними або синтетичними волокнами, такими як спандекс або еластан, щоб зробити його еластичнішим.

Як Aquafil виробляє тканину Econyl

Тканина Econyl – це екологічно чиста італійська пряжа, виготовлена ​​компанією Aquafil із переробленого нейлону. У процесі регенерації відходи перетворюються на нове волокно, яке можна використовувати для шиття одягу.

Aquafil відновлює нейлонові відходи, зазвичай призначені для утилізації, і перетворює їх на високоякісну регенеровану нейлонову пряжу. Компанія має об’єкти, призначені для збору та переробки нейлонових матеріалів.

У компанії Aquafil по всьому світу працює понад 2800 людей. Його переробні заводи розташовані у Словенії, Італії та США, особливо у Фініксі та Вудленді.

Виробництво Econyl відбувається за допомогою замкнутого процесу, локальної системи механічної регенерації, яка не потребує застосування хімічних речовин. Він включає конденсаційну полімеризацію пластичного розчину.

Викинуті нейлонові матеріали спочатку розкладаються на мономери за допомогою високих температур та пари.

Потім нейлонові мономери перетворюються на полімери за допомогою процесу, званого конденсаційною полімеризацією.

У процесі видаляєся вода і утворюється велика молекула, що повторюється, для створення перероблених нейлонових листів або стрічок, які потім подрібнюються в стружку.

Волокна Econyl, що використовуються в модній промисловості, створюються шляхом прядіння – процесу, в якому використовується нагріта механічна фільєра з крихітними отворами для розплавлення твердої стружки регенерованого нейлону.

Нейлонова стружка розплавляється та екструдується через нагріту фільєру для формування довгих ниток. Отримані нейлонові волокна готові до формування пряжі, з якої виробники текстилю вплітають тканини.

Кінцевий матеріал надзвичайно м’який, зручний, гнучкий, дихаючий та швидковисихаючий із чудовими властивостями контролю вологості.

Перероблений нейлон Econyl такий самий міцний, надійний і довговічний, як і первинний нейлон. Він легко забарвлюється і дає найяскравіші кольори.

Властивості тканини еконіл

Тканина Еконіл – це унікальний матеріал, що має безліч унікальних властивостей. Зазвичай він використовується в тих же областях, що і поліестер, у швейній та взуттєвій промисловості.

Перероблений нейлон міцний, еластичний та легкий. Це повністю синтетичний матеріал, тому він стійкий до атак комах, молі, плісняви, грибків та багатьох побутових хімікатів.

Еконіл, як правило, не стійкий до агресивних хімічних речовин. Він плавиться у фенолі, кислотах.

Тканина Еконіл жорстка, має відмінну пружність і міцність. Він часто використовується в спортивному одязі та купальниках, тому що він водонепроникний і швидко сохне, на відміну від натуральних волокон, таких як бавовна чи шерсть.

Тканина Econyl пропускає повітря, як багато інших синтетичних тканин, таких як поліестер або акрил. Він водовідштовхуючий та зберігає тепло. Має низьку поглинаючу здатність, відводить вологу і швидко сохне. Ідеально підходить для спортивного одягу.

Econyl не стійкий до сонячного світла чи ультрафіолетового випромінювання. При попаданні прямого сонячного проміння фізичні та механічні властивості Econyl швидко погіршуються. Тому в тканину для купальників та спортивного одягу додають УФ-стабілізатор для підвищення їх стійкості. Купальники та спортивний одяг Zhyva має захист від ультрафіолету SPF50.

Еконіл нейлонове волокно також легко спалахує. Не одягайте одяг Econyl під час приготування їжі, зварювання чи гри з феєрверками.

Тканина еконіл проста у догляді. Однак краще прати у воді до 40 градусів, щоб заощадити енергію та не пошкодити тканину. Якщо є можливість, випрати його окремо вручну в холодній воді і повісити сушитися.

slide_6

Переваги та недоліки еконілу

Ось деякі з переваг тканин Econyl:
 • Доступний
 • Легкий
 • Водовідштовхувальний
 • Легко фарбувати
 • Хороша еластичність
 • Швидкосохнучий
 • Легко мити
 • Хороша стійкість
 • Хороша довговічність
 • Висока міцність на розтягування
 • Стійкість до молі, плісняви, комах, грибків
 • Хороша стійкість до стирання
 • Хороша стійкість до зморшок
 • Помірний хімічний захист
 • Захист від розвитку патогенних бактерій
Деякі з основних недоліків використання Econyl:
 • Збирає статичну електрику
 • Низька термічна стабільність
 • Погана термостійкість
 • Помірний опір пілінгу
slide_1

Наскільки екологічним є Econyl

Виробляючи Econyl, компанія Aquafil прагне знизити залежність від нафти, викидів вуглекислого газу, води та споживання енергії.

Econyl – це екологічно чисте та стійке волокно, оскільки воно засноване на нейлонових відходах, які переплавляються, регенеруються та відновлюються у полімери без використання хімікатів.

Інноваційний механічний процес знижує споживання води, енергії та викиди вуглецю порівняно із звичайним виробництвом нейлону з нафти.

На кожні 10 000 тонн виробленого переробленого нейлону Econyl економиться 70 000 барелів сирої нафти та 65 100 тонн викидів в еквіваленті вуглекислого газу порівняно із звичайною нейлоновою пряжею, виготовленою з первинного полімеру.

Регенерований нейлон Econyl знижує вплив нейлону на глобальне потепління до 90% порівняно з нафтовим матеріалом.

Волокна Econyl синтетичного нейлону виготовляються на підприємствах, сертифікованих за ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 50001 та SA 8000.

«Вже понад 50 років Aquafil є ключовим гравцем у виробництві синтетичних волокон, зокрема поліаміду. Безперервний пошук досконалості та інновацій у поєднанні з прихильністю до принципів сталого розвитку роблять його орієнтиром для всього сектора. “

70% всієї електроенергії та теплової енергії, що споживається Aquafil, надходить із відновлюваних джерел. У 2019 році група щорічно виділяла парникових газів на 58% менше, ніж у 2016 році.

Незважаючи на ці переваги, Econyl, як і раніше, є синтетичним полімером на основі нафти. Він придатний для вторинної переробки, але не піддається біологічному розкладу чи компостування.

Тканини Econyl розкладаються сотні років. При руйнуванні нейлону в довкілля виділяються токсичні хімічні речовини та парникові гази.

Тканини Econyl також виділяють у довкілля пластикові мікроволокна, які забруднюють цілі харчові ланцюги, вбивають наземних та морських диких тварин та ставлять під загрозу здоров’я людини.

Чи не викидайте одяг! Надсилайте його на перероблення!

slide_4

Сертифікати Aquafil для Econyl

Перероблений нейлон Econyl від Aquafil сертифікований декількома незалежними сторонніми організаціями та відповідає високим стандартам якості та стійкості, включаючи деякі з найважливіших стандартів сертифікації для текстилю.

Oeko-Tex Standard 100

Oeko-Tex Standard 100 – одна з найвідоміших у світі етикеток для текстилю, перевіреного на наявність шкідливих речовин. Це свідчить про високу безпеку продукту.

Якщо текстиль відповідає Oeko-Tex Standard 100, клієнти можуть бути впевнені, що кожен компонент був протестований на наявність шкідливих речовин, і тому продукт нешкідливий для навколишнього середовища людини.

Тест враховує безліч регульованих та нерегульованих речовин, які можуть завдати шкоди здоров’ю людини.

Oeko-Tex Standard 100 також гарантує, що текстильний виріб був виготовлений з використанням стійких процесів в екологічно безпечних та соціально відповідальних умовах праці.

REACH

Реєстрація, оцінка, авторизація та обмеження використання хімічних речовин (REACH) — ухвала Європейського Союзу, прийнята в 2006 році для покращення захисту здоров’я людини та навколишнього середовища від ризиків, які можуть представляти хімічні речовини.

REACH застосовується до всіх хімічних речовин у засобах для чищення, одязі, побутової техніки та меблів. Компанії, які дотримуються правил, повинні виявляти та керувати ризиками, пов’язаними з речовинами, які вони використовують у виробництві.

Компанії мають зареєструвати свої речовини. Потім наукові комітети оцінюють, чи можна керувати ризиками, пов’язаними із речовинами.

ECONYL® - це:

Як доглядати за тканинами Econyl

Правильний догляд за одягом — один із найкращих способів вести екологічніший спосіб життя. Це продовжує термін служби вашого одягу та час, який ви можете носити. Це також обмежує навантаження на природні ресурси, сприяє зменшенню кількості відходів, забруднення та викидів.

Мийка

Для економії води, енергії та якості одягу найкраще прати одяг з еконілу за низьких температур. Ви можете помістити їх у пральну машину, але за температури нижче 40 градусів.

Не використовуйте сильні миючі засоби та слідкуйте за тим, щоб швидкість сушіння не перевищувала 600 обертів на хвилину.

Найкраще прати одяг Econyl у мішку для прання або фільтрі, щоб зменшити кількість пластикових мікроволокон, що потрапляють у каналізацію.

Сушіння

Екологічніший спосіб висушити одяг – повісити його сушитися. Поставте їх на лінію на свіжому повітрі, а не використовуйте сушарку. Це зберігає якість вашого одягу та заощаджує величезну кількість енергії, викидів вуглекислого газу та грошей.

Глажка

Одяг з еконіла гладити не треба. Цей матеріал дуже гнучкий і часто поєднується з еластаном або спандексом, щоб зробити його ще більш еластичним. Якщо ви вирішили погладити одяг, виберіть найнижчу температуру, щоб запобігти пошкодженню одягу.

VICKY_4

Чому оберають Econyl

Econyl – це інноваційний матеріал, який поєднує продуктивність і стійкість. Він викликає інтерес у провідних брендів Європи та Північної Америки.

Багато модних компаній використовують Econyl для виготовлення кругового в’язання, панчішно-шкарпеткових виробів, спідньої білизни, пляжного та спортивного одягу. Це ідеальний вибір тканини для створення високоякісного, доступного та довговічного одягу та аксесуарів.

Одяг з Econyl не тільки модний і високоефективний, але також стійкий і етичний. Це демонструє високий рівень прихильності до питань сталого розвитку.

Часті питання:

Для виробництва Econyl використовують синтетичні відходи, такі як промисловий пластик, відходи тканини та рибальських сіток з океанів, а потім переробляє та регенерує їх у нову нейлонову пряжу, яка не поступається класичному нейлону.

Незважаючи на те, що Econyl, як і раніше, створює кілька проблем, він виразно екологічніший, ніж первинний нейлон: він допомагає скоротити кількість пластикових відходів, не вимагає нових копалин видів палива і має менш забруднюючий виробничий процес.

Econyl зараз трохи дорожчий за класичний нейлон, витрати нормалізуються в міру того, як еконіл ставатиме більш популярним.

Приєднуйтесь до розмови

ACCOUNT
Список бажань
Login
Create an account

На вашу електронну пошту буде надіслано посилання для встановлення пароля.

Ваши личные данные будут использоваться для упрощения вашей работы с сайтом, управления доступом к вашей учётной записи и для других целей, описанных в нашей політика конфіденційності.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Кошик 0